منابع مطالعاتی

 

 

 

منـابع مطالعاتی درس ریاضی

نویسنده : استاد شایـان

 

ریاضی درسی است که با داشتن یک منبع خوب و یک برنامه منسجم به راحتی میتواند سکوی پرتاب ما برای رتبه برتر شدن در کنکور باشد. هر چند داشتن پیشینه قوی در این درس به پیشرفت ما کمک شایانی میکند، اما اینگونه هم نیست که نتوان در یک فرصت 4، 5 ماهه به یک سطح قابل قبولی برای کنکور رسید!

منابع زیاد و فراوانی در این درس وجود دارد، که هر کتاب با نثری مختص به خود در سطوح متخلف تالیف شده است. اگر شما از آن دسته داوطلبینی هستید که در این درس پایه نسبتا خوبی دارید، توصیه ما کتاب وحید انصاری ( انتشارات راهیان ارشد) و یا کتاب امید محمودیان (انتشارات نگاه دانش) می باشد. اما اگر احساس میکنید که شاید کمی از ریاضی فاصله گرفته اید و نیاز به زمان بیشتری دارید، کتاب دکتر ناصحی فر (انتشارات پوران پژوهش)، برای شما بسیار مناسب است.همچنین پیشنهاد ما برای آن جمله داوطلبینی که احساس میکنند هیچ چیز از ریاضی به خاطر نمی آورند و از قدیم در این درس مشکل جدی داشته اند، میتوانند در ابتدا با کتاب های ریاضیات دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی همانند انتشارات "گاج" و "مهر و ماه" و ... شروع کنند و سپس بنا به سطحی که پیدا کرده اند، یکی از کتب پیشنهادی در بالا را تهییه کنند.

البته قبل از مطالعه این موارد، به این نکته توجه داشته باشید که ایراد کلی این کتاب ها (ناصحی فر، انصاریو محمودیان) این است که این کتب برای هر 3 رشته مدیریت، اقتصاد و حسابداری تالیف شده اند،ریاضیات مدیریت و حسابداری مشابه هستند ولی سوالات رشته اقتصاد نوعا ً متفاوت و تا حدی سخت است و معمولاً مناسب دانشجویان رشته مدیریت و حسابداری نمی باشند. لذا در زمان مطالعه به این مورد دقت فرمایید.

 

 

 

منـابع مطالعاتی درس آمـار

نویسنده : استاد شاکـری

 

اصولا درس آمار، درسی است که تا دلتان بخواهد در آن کتاب تالیف و توزیع گردیده است ولی اگر بخواهیم به چند کتاب مرجع این درس اشاره ای داشته باشیم، در درس آمار سه کتاب مناسب و تقریبا در یک سطح وجود دارد که هر دانشجویی هرکدام از این سه کتاب رو داشته باشد کفایت می کند و نیازی به تهیه کتاب دیگری نیست.کتاب آقای رنجبران،دیگری دکتر ناصحی فر( انتشارات پوران پژوهش) و نیز کتاب مهندس طورانی انتشارات پارسه کتب پیشنهادی ما هستند. محتوا و جامعیت موضوع هر سه کتاب یکسان است و تنها تفاوت در نوع بیان و طرح ساختار مولفین آنهاست .
 کتاب " آمار و کاربرد آن در مدیریت"  به نویسندگی دکتر عادل آذر (2 جلدی) انتشارات سمت , نیز کتابی است که صرفا یک منبع درسی می باشد که جز منابع اصلی درس آمار برای کنکور ارشد مدیریت می باشد , متن این کتاب بصورت دانشگاهی بیان شده  که به علت حجم زیاد این کتاب و نداشتن تست های مفید کنکوری ، مطالعه آن به داوطلبان توصیه نمی شود.